Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Plnohodnotný život

19. 01. 2017 17:16:46
Band - řeklo by se taková prostá věc. Ale v kombinaci s chytrou aplikací dokáže s problémy v běžném životě zatočit ...

Pamatuji si dobře ten večer, kdy se můj život začal konečně měnit k lepšímu. Přečetl jsem si newsletter mého oblíbeného časopisu "Wiener Generalanzeiger für die intellektuellen Stände." Redakce v něm upozorňovala na chytrý pásek (v rakouském originále "Smart band"). Nelenil jsem a hned jsem si ho objednal.

Když jsem balíček rozbalil, zaujalo mě, že firmu založili bratři Naamloze a Besloten Vennootschapové. Předpokládal jsem, že Nizozemci půjdou po efektivním výsledku a nezmýlil jsem se. Však jsem si ještě vyhledal, že Besloten byl za svůj výrobek dokonce králem Villemem Alexandrem povýšen do šlechtického stavu s přídomkem "van der Beperkte Aansprakelijkheid".

První funkcí, kterou jsem po upevnění pásku na zápěstí začal používat, byla "Důsledná dieta". Chytrý pásek si sám změřil podíl tuku a svaloviny na mém těle, stanovil optimální příjem stravy co do energetického obsahu i podílu tuků, sacharidů, bílkovin, vláknin, různých mastných a nemastných kyselin atd.. Jakmile jsem se přiblížil k nějakému jídlu, senzor je zanalyzoval a promítl mi na sítnici jeho strukturu. Přístroj mi sám stanovil i ideální hmotnost (pro staromilce "váhu") vzhledem k mé výšce a obvodu krku a pasu. A teď to začalo. To byste nevěřili, jak jsem se až doposud blbě stravoval. Ráno se celkem nic nedělo. Můj chléb se sýrem a kávu mi přístroj ještě dovolil. Ale když jsem si chtěl kávu osladit, dostal jsem od něho šeredný elektrický šok. Bylo mi tak špatně, že si od té doby netroufám na cukr ani pomyslet. Ještě před polednem jsem hravě vyčerpal svůj kilojouleový limit a pásek mi už žádné jídlo nedovolil. Zkusil jsem třeba potají otevřít ledničku, ale negativní impulsy do mozku mě donutily, abych se v kuchyni svíjel bolestí asi půl hodíny. Ta hladová odpoledne a večery bych vám nepřál.

Pásek si navíc umanul, že se málo pohybuji. Nedovolil mi tak dlouho nastoupit do autobusu, až jsem se denními přesuny do práce v délce 26 kilometrů dostal na optimální úroveň svalové hmoty. Co vás budu zdržovat, neuplynulo ani půl roku a stal se ze mě osvalený vzhledově o dvacet roků mladší jedinec plný energie a nových životních plánů.

Vděčen pásku za jeho výkon zprovoznil jsem ještě před koncem tyranské diety další funkci pod názvem "Pracovní výkon." .Řeknu vám, už se nedivím, že se holandská rajská jablíčka vyvážejí i do jižní Afriky. Pásek si umanul, že mě odnaučí věci odkládat. Jakmile jsem třeba jen dvacet vteřin polevil v práci, dostal jsem nervový zásah. Za trest jsem musel běhat kolem naší administrativní budovy a v noci mě schválně každou hodinu budil, abych si už nikdy nedovolil v práci lelkovat. Moje kariéra rostla tak prudce, že si pásek od Veennootschapů objednalo několik lidí od nás z úřadu. Moje žena mě začala podezřívat z mimomanželského flirtu.

A tu přišla na řadu další funkce chytrého pásku. A sice "Citový ráj." Pásek svým snímačem skenoval hormonální hladinu mojí ženy, současně stimuloval moje neurony v různých částech těla, třeba v mozku a nastavil nás dva na tak optimální komunikaci verbální i neverbální, že jsem si připadal jako v "Pretty woman," "Návratu do modré laguny" nebo v jiném veskrze pozitivním romantickém filmu. nevadilo mi ani, když mě ten všivý pásek donutil kvůli náladě vyluxovat nebo vyžehlit vlastní košili.

Škoda že jsem funkci "Citový ráj" nedotáhl až do konce. Když mi totiž pásek vyhodnotil jako optimální partnerku naši sekretářku Dášu, žena mi Smart band v noci potají odřízla z ruky pilkou na železo a potichu ho rozdupala.

Autor: Richard Neugebauer | čtvrtek 19.1.2017 17:16 | karma článku: 6.97 | přečteno: 293x

Další články blogera

Richard Neugebauer

w2s versus sqs

Jistě se mnou budete souhlasit, že ideální manželka je hluchoněmá nymfomanka, majitelka pivovaru. V realitě je ovšem takových málo. Často se musíme spokojit s mluvícími partnerkami. I sem naštěstí proniká internetová revoluce.

9.9.2017 v 13:14 | Karma článku: 9.64 | Přečteno: 307 | Diskuse

Richard Neugebauer

Pokrytectví, aneb chudákům Řekům jde jen o ...

Týráme Řeky jenom proto, abychom minimalizovali vlastní škody? Uvrhli jsme je do zoufalství a chudoby? Nemají jinou možnost než sténat v okovech Eura? A pokrytectví?

6.6.2017 v 11:05 | Karma článku: 25.02 | Přečteno: 1182 | Diskuse

Richard Neugebauer

Krym 2014 je Mnichov 1938

Proč nám jeden a týž krok u někoho vadí a u někoho ne? Je to čiré pokrytectví. A co na to Alexandrovci?

20.5.2017 v 9:35 | Karma článku: 24.23 | Přečteno: 923 | Diskuse

Richard Neugebauer

Každý stát je tak hloupý, jak hloupý je jeho nejpočetnější volič

Kraje nechtěly přidat řidičům autobusů, tak jim musel dát stát. Kde na to stát vzal? Občanům. Proč je občané nemohli dát přímo? V jízdném? A co plýtvání potravinami nebo výživné? To také bude řešit stát?

19.5.2017 v 21:41 | Karma článku: 37.73 | Přečteno: 2819 | Diskuse

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Tekoucí písek – dá se v něm utopit?

Původně pevná země se najednou otevře, aby spolkla dům. Fikce nebo realita? Tekoucí písek je skutečně schopný pohltit celé domy. Dá se v něm utopit? (délka blogu 3 min.)

19.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 23.40 | Přečteno: 579 | Diskuse

Pavel Suk

Mochovce – jaderná elektrárna, nebo past na peníze

Dnešní článek bude věnován slovenské jaderné elektrárně Mochovce, která je ve výstavbě již od roku 1981. Podle plánů měly být v komplexu 4 jaderné reaktory VVER-440 ale během let došlo k událostem, které vedly ke zpoždění výstavby

18.10.2017 v 20:02 | Karma článku: 9.59 | Přečteno: 293 | Diskuse

Marián Kapolka

Polemiky o evolúcii-8.Bunkový genóm ako báseň. Posunieme „hranice“ života?

Ukázalo sa, že na procesy genetických zmien je možné, ba nutné, aplikovať princípy informatiky a kombinatoriky. Aké sú niektoré závery týchto empirických vied pre biológiu? - Je živá už molekula RNA? Kde vlastne začína život?

16.10.2017 v 17:08 | Karma článku: 6.98 | Přečteno: 102 | Diskuse

Jan Fikáček

Dnešní fyzice chybí.... více fyziky, aneb proč je matematika někdy fyzikálně slepá

Matematika je náš nejlepší "smysl", kterým vidíme nejhlouběji do světa elementárních částic, či nejostřeji do minulosti vesmíru. Tento superiorní "smysl" má ale, bohužel, i své "optické klamy" a nedostatky.

16.10.2017 v 9:07 | Karma článku: 22.61 | Přečteno: 558 | Diskuse

Dana Tenzler

Proč jsou stopy v mokrém písku nakrátko suché?

Když se procházíte po mokrém písku, můžete si všimnout zajímavého jevu. Písek, na kterém právě stojíte, se zdá být světlejší a sušší než zbytek pláže. Je to trik nebo optický klam? (délka blogu 5 min.)

16.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 23.83 | Přečteno: 569 | Diskuse
Počet článků 33 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 855

Jsem ekonom, projektový manažer, potomek německého otce a české matky, a tak pracuji pro německou národnostní skupinu v této zemi. Tomu odpovídá i okruh mych známých v Cechach, na Morave a ve Slezsku, v Rakousku, Německu, Dánsku a Belgii.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.